OPEN DE AUSTRIA 2011: RESULTADOS SENIOR

JCS
By JCS junio 7, 2011 06:00 Updated

SENIOR:

MASCULINO:

-54kg:

1. Roberto Feldt – Kfuk Kfum Malmö TKD Kl
2. Jaroslaw Mecmajer – AZS Os Poznan
3. Bar Reuben – Selección Israel
3. Simone Aletta – New Green Form

-58kg:

1. Moussa Cissé – Selección Francia
2. Marios Tsourdinis – A.C. Dafnis
3. Sergej Kolb – KSC Leopard E.V. Nürnberg
3. Gabriele Crisafulli – A.S.D. Tiger’s Den

-63kg:

1. Nuno Miguel Pinto Costa – ABC de Braga
2. Roberto Chiarella – G.S. FF. oO.
3. Thomas  Gebel – VFL Sindelfingen E.V. Abt. Taekwondo
3. Roman Zenar – TKD ver. Yoo-Sin

-68kg:

1. Jure Pantar – Selección Eslovenia
2. Jan Petter Hammer – Selección Noruega
3. Jordan Gayle – Selección Gran Bretaña
3. Jean Francois Sarr – Selección Francia

-74kg:

1. Ounis Mokdad – Olympic Taekwondo Club E.V.
2. Gregor Pirs – Selección Eslovenia
3. Patrick Lamek – Ac Ückerath
3. Florian Schaller – TSV 04 Feucht E.V. Abt Taekwondo

-80kg:

1. Aaron Cook – Spartan TKD Team
2. Ivan Trajkovic – Selección Eslovenia
3. Issam Chernoubi – Selección Marruecos
3. Nikolaos Tzellos – Macedoniki Dinami Kozani-Greece

-87kg:

1. Alberto Celestrin – Turp
2. Cristoph Decker – Selección Austria
3. Lukas Ivers – Post-Sv München
3. Jakub Statsny – Selección Chequia

+87kg:

1. Volker Wodzich – Taekwondo Gemeinschaft Allgäu E.V.
2. Mickael Borot – Selección Francia
3. Mufid Isakovic – Taekwondo Club Novi Grad Sarajevo
3. Teemu Heino – Selección Finlandia

FEMENINO:

-46kg:

1. Jessika Alair Soares – Östermalms Hapk. & TKD
2. Anna Mirkin – Selección Israel
3. Maja Stojkovic – Taekwondo Club Derventa
3: Dewey Roemeon – TKD ver. Oude Luttikhuis

-49kg:

1. Maeiva Coutant – Selección Francia
2. Sanaa Atabrour – Selección Marruecos
3. Natascha Mitrovits – Kampfsportverein Atalar
3. Marta Antkowiak – Azs Os Poznan

-53kg:

1. Christina Schoenegger – Selección Austria
2. Melanie Hartung – Sportwerk Düsseldorf E.V.
3. Johanna Petterson – Bodensee Schulportverein E.V. Friederichshafen Abt
3. Ivana Cujic – Selección Serbia

-57kg:

1. Jennifer Agren – Team Nordic
2. Suvi Mikkonen – Selección Finlandia
3. Mona Solheim – Selección Noruega
3. Aleksandra Uscinska – Selección Polonia

-62kg:

1. Aline Dossou Gbete – Selección Francia
2. Tugba Ucak – KSC Leopard E.V. Nürnberg
3. Rabia Gülec – Taekwondo Özer
3. Antonija  Puc – Taekwondo Club Fox

-67kg:

1. Franka Anic – Selección Eslovenia
2. Elin Johansson – Team Nordic
3. Nikolina Kursar – Selección Noruega
3. Joyce Van Baaren – TkD veR. Oude Luttikhuis

-73kg:

1. Nusa Rajher – Selección Eslovenia
2. Deniz Cansel – Selección Turquía
3. Tina Roe Skaar – Øvre  Romerike Budo Center
3. Aminatta Doumbia – Post-Sv München

+73kg:

1. Karolina Kedzierska – Selección Suecia
2. Katharina Weiss – Taekwondo Özer
3. Edines Kurtovic – Selección Austria
3. Maeva Mellier – Selección Francia

JCS
By JCS junio 7, 2011 06:00 Updated
Escribe un comentario

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.

Calendario

noviembre 2017
L M X J V S D
« oct    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archivo

SOLOTKD en FACEBOOK