38º OPEN DE HOLANDA 2011 (RESULTADOS DÍA 20 FEBRERO)

JCS
By JCS febrero 21, 2011 01:13 Updated

JUNIOR FEMENINA:

-42kg:

1. Simge Bagtas – Sportwerk Duesseldorf E.V.
2. Patricia Striner – Team Toigye Panthers
3. Cherylee Lungershausen – SG-Ostalb
3. Katie Bradley – Southams TKD

-44kg:

1. Kimberley Kampman – TKD Oude Luttikhuis
2. Lucija Mladenovic – TK Metalac
3. Jelena Prodanovic – Mudo Team Tveita
3. Anita Kaltak – Eslovenia

-63kg:

1. Alissa Lehmann – BSV Friedrichsaffen
2. Josipa Matic – Zapresic
3. Yonca Celik – TKD Gladbeck
3. Charlotte Warren – Kings TKD

-68kg:

1. Violeta Babic – Taekwondo Center Stuttgart
2. Anna-Lena Kersten – Post SV Neumünster
3. Aylin Akdeniz – Taekwondo Club Lautenschlä
3. Lucie Schackmann – Kukkiwon Luxembour

+68kg:

1. Vanesa Wirtz – TKD Swisttal
2. Olesya Bardachenko – Rusia
3. Swigon Katarzyna – Nidzicki Klub Taekwondo Sport
3. Hannah Mayes – Scorpion Taekwondo

JUNIOR MASCULINO:

-45kg:

1. Ismail Negro – Taekwondo Oosterhout
2. Hasan-Ahmed Koca – Bayerische Taekwondo Union
3. Miguel Cobas – Galicia
3. Mehmet-Akif Yorulmaz – Taekwondo Özer E.V.

-48kg:

1. Abdullatif Sezgin – Bayerische Taekwondo Union
2. Amin Ahmadi – República Islámica de Irán
3. Mert Tastemir – TSV Daschau
3. Enrico Golino – Bujin Gym Frechen E.V.

-73kg:

1. Majid El Hamouti – Tapia Team
2. Mohammad Goleij – República Islámica de Irán
3. Niko Karamangiolis – TSV Daschau
3. Maciej Dabrowski – Polonia

-78kg:

1. Cem Ünlüsoy – Songokus Taekwondo E.V.
2. Mojtaba Amiri – República Islámica de Irán
3. Balzjinjam Samdam – Koryo Moorsel
3. Alexander Bachmann – Taekwondo Center Stuttgart

+78kg:

1. Erol-Tarik Yorulmaz – Bayerische Taekwondo Union
2. Mahdi Mohammadi – República Islámica de Irán
3. Michal Jozwiak – Szakal Jezyce
3. Christopher Schmidt – Rot-Weib Kiebitzreihe

SENIOR FEMENINA:

-46kg:

1. Iryna Romoldanova – Federación de Taekwondo de Kiev
2. Lesley Jakubiak – Central Taekwondo Academy
3. Maryam Ismaili – Taekwondo Mudukwan
3. Maria Smirnova – Rusia_San Petersburgo

-53kg:

1. Caroline Fisher – Scorpion Taekwondo
2. Melanie Hartung – Sportwerk Duesseldort E.V.
3. Julie Lemasson – Team Sicot
3. Jenny Hurley – Leinster TKD

-62kg:

1. Joyce Van Baaren – TKD Oude Luttikhuis
2. Marina Cheshuina – Ruisa_San Petersburgo
3. Stephanie Ollive – Team Sicot
3. Tugba Ucak – KSC Leopard E.V.

-73kg:

1. Nusa Rajher – Slovenia
2. Tina Roe Skaar – Team Ørbs of Norway
3. Reshmie Oogink – TKD Oude Luttikhuis
3. Iwona Kosiorek – Polonia

SENIOR MASCULINO:

-54kg:

1. Giorgio Janmaat – TTE Top Taekwondo Eemland
2. Vikash Sewnundun – Koryo Den Haag
3. Surachet Singsorn – Dinamarca
3. Roberto Feldt – Po-Eun

-63kg:

1. Nuno Costa – ABC de Braga
2. Jure Pantar – Eslovenia
3. Rafik Zohri – Taekyon-Haarlem
3. Michal Wielgosz – SMS Olsztyn

-74kg:

1. Josef Al-Zubeidy – Team Kim Taekwondo
2. Juraj Stincic – Susedgrad Sokol
3. Joel Remak – Koryo Den Haag
3. Cristian Clementi – Italia

+87kg:

1. Leonardo Basile – Italia
2. Ferry Greevnik – Taekwondovereniging Tong-il
3. Ulvi Kaya – TKD Swisttal
3. Samuel del Castillo Guerra- Bozdag Taekwondo

JCS
By JCS febrero 21, 2011 01:13 Updated
Escribe un comentario

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.

Calendario

noviembre 2017
L M X J V S D
« oct    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archivo

SOLOTKD en FACEBOOK