Cpto. España por Clubes Senior (resultados)

JCS
By JCS diciembre 15, 2010 01:40 Updated

Cpto. España por Clubes Senior (resultados)

FEMENINO

Minimosca:

1. Thais García – Catral
2. Isabel Sánchez – Koryo Torrepacheco
3. Laura Lorenzo – Natural Sport
3. Laura Úbeda – Talma

Mosca:

1. Paula Benés – Hwarang
2. Nazareth Tilve – Natural
3. Ana de la Fuente – Amigos Sánchez Élez
3. Cristina Sánchez – Koryo Torrepacheco

Gallo:

1. Janira Rivera – Talma
2. Zaira Rivera – Talma
3. Lorena Aranda – TKD Horadada
3. Rebeca Mariño – Natural Sport

Pluma:

1. Anna Casabella – Talma
2. Amparo García – Zafrilla
3. Mª Carmen Sanjosé – Saya
3. Nuria Serra – Seul Gym

Ligero:

1. Eva Calvo – Amigos Sánchez Élez
2. Xixela González – Doyang
3. María I. López – Koryo Torrepacheco
3. Ainhoa Crespo – Monteoliva

Superligero:

1. Laura Oubiña – Natural Sport
2. Lua Piñeiro – Natural Sport
3. María Ibañez – TKD Mairena

Medio:

1. Leyre Matute – Talma
2. Sabela Lonja – Natural Sport
3. Violeta Hkushkyan – Furyo
3. Lorena Sánchez – Koryo Torrepachecho

Pesado:

1. Sadio Diop – TKD Mairena
2. Carla Balado – Natural Sport
3. Alba Molero – Manzarena

MASCULINO

Minimosca:

1. Pablo Carou – Natural Sport
2. Cristian Soriano – Koryo Torrepacheco
3. Oswaldo Lea - Amigos Sánchez Élez
3. Samuel de la Calle – TKD Cartagena

Mosca:

1. Miguel A. Cortegoso – Mace Sport
2. Juan J. Rodríguez – Seul Gym
3. José Luis Sáez – Hwarang
3. Cristian Rodríguez – Samguk

Gallo:

1. Felipe Rodríguez – Monteoliva
2. Juan Millares – Natural Sport
3. Daniel Mallo – Mats
3. Juan Fernández – Natural Sport

Pluma:

1. Roberto Lorenzo – Monteoliva
2. José Atanasio – Koryo Torrepacheco
3. David Cárdenas – TKD Mairena
3. Raul García – Victoria

Ligero:

1. Raul Bouzas – Natural Sport
2. José Fernández – Natural Sport
3. Antonio Leo – Koryo Lucena
3. Alberto Rojo – Sanabria

Superligero:

1. Ángel Parada – Natural Sport
2. Fernando Rascado – Natural Sport
3. Daniel Ros – Catral
3. José L. Cruz - Chongma

Medio:

1. Aram Muñoz – Jorsán
2. Javier Sieira – Natural Sport
3. David García – Universidad de Navarra
3. Horacio Port – Olimpo

Pesado:

1. Gerardo Ortiz – Natural Sport
2. Gabriel Ramos – Samguk
3. Joel Baadan – KTK Sport
3. Eduardo Anboade – TKD Cabanillas

Fuente texto: Federación Española de Taekwondo

Foto: David García Ros (Universidad de Navarra)

JCS
By JCS diciembre 15, 2010 01:40 Updated
Escribe un comentario

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.

Calendario

noviembre 2017
L M X J V S D
« oct    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archivo

SOLOTKD en FACEBOOK